«Патріотизм: право чи обов’язок?»

14 жовтня українці відзначають  День захисника України, День створення УПА, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків.  Саме козаки змогли об’єднати релігійне свято зі світським, встановивши на день Покрови   День захисника України.

Під гаслом — «Сила нескорених» — українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня 2014 р., ухвалене указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

09.10.2018 р. о 15:00 в приміщенні читальної зали ЦБ (вул. П. Орлика, 5)  відбувся урок громадянської свідомості до Дня захисника України «Патріотизм: право чи обов’язок?» із молодіжною аудиторією – студентами  Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Запрошені гості заходу –  начальник відділу правової роботи, правової освіти Головного територіального управління юстиції  Івано-Франківській області Ярослав Левкун, учасники АТО – Сікач Микита, Олександр Розов – добровольці, справжні патріоти нашої держави, які відстоюють  незалежність країни не тільки за статтями, правами та обов’язками Конституції України, а й за покликом душі, відданості, любові до своєї Батьківщини і засновник та тренер студії hip hop танцю «Імпульс», Національний суддя hip hop international Ukraine, Голова збірної України на чемпіонаті світу 2011-2015рр., з березня 2014р.  координатор волонтерського руху «Підтримай армію України», член ради волонтерів Міністерства оборони, громадський діяч ГО «Простір можливостей» – Сніжана Полянська налаштувалися на особливу патріотичну атмосферу спілкування.

Ми повинні проаналізувати і  усвідомити велич і значення цього свята Дня захисника України, виховувати у молоді повагу до історичного минулого своєї держави, до захисників української землі, готових у будь-яких умовах встати на захист своєї нації, свого народу,  територіальної цілісності та незалежності України. Формувати почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину,  сприяти знанням правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки — Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь- це мета нашого засідання і важливе завдання багатьох державних установ та інституцій.,» – наголосила керівник клубу “Діалог”  Майя Шегда.

Левкун Ярослав зауважив, що економічна та політична ситуація країни має безпосередній вплив на ситуацію в зоні АТО, окреслив  шляхи реалізації патріотичного виховання дітей та молоді , коментував нормативно-правові документи з питань національно-патріотичного виховання молоді, аргументував необхідність внесення відповідних змін в законодавство  до питання несення обов’язкової військової служби та служби по контракту.

Непересічна особистість, чарівна жінка – Сніжана Полянська заряджала присутніх оптимізмом, позитивом, зарядом бадьорості.  Вона розповідала про напрямки волонтерської діяльності, особливості реабілітаційної роботи для дітей війни та заохочувала молодь приєднуватися до волонтерського руху.

Декларувати патріотизм і бути патріотом насправді – кардинально протилежні речі. Ситуація в АТО змінила світосприйняття багатьох українців. «Ми ставали воїнами не за власним бажанням, але у нас не було вибору – захищати чи не захищати Україну, рідну землю, народ, родину. Героями не народжуються, свідомість формується в силу обставин, їх невідворотності. Ти просто не можеш поступити інакше, як би це потім не  назвали…», -відверто і щиро розповідали про події на сході нашої Вітчизни воїни – добровольці Сікач Микита та Олександр Розов.

Їх розповідь вразила молодь, викликала шквал емоцій, вдячності та захоплення. Юнаки та дівчата потягнулися до воїнів, розпитували, задавали запитання, висловлювали побажання і надію на закінчення війни і вручили ексклюзивні, виготовлені власними руками, листівки для тих, хто перебуває в зоні АТО. Молодь декламувала патріотичні вірші та гасла. Прощання було надзвичайно теплим, зі сльозами на очах.

Увазі присутніх була презентована тематична виставка «Воскресни волі   дух і наша сила».

Відповідальна за проведення заходу бібліотекар читального залу  Майя Шегда.

Поділіться цим записом в:
Top