«Пантелеймон Куліш – особистість і мислитель»

  7 серпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження видатного письменника, перекладача, історика, громадського діяча, фольклориста, однієї з основних постатей національної культури – Пантелеймона Куліша. 

До цієї пам’ятної дати працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради  протягом дня для широкого кола читачів презентували біографічну довідку «Пантелеймон Куліш – особистість і мислитель».

      Мета заходу – привернення уваги читачів до творчої спадщини епохальної постаті в українській літературі; підвищення загально- культурного рівня та збагачення їх літературного кругозору.

      Присутні познайомились з біографією великого мислителя.  Бібліотекарі розповіли, що П. Куліш – автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої “Граматики” для навчання дітей рідній мові. Він був сучасником Тараса Шевченка й одним з ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства. Переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона. Відомий він як автор першого історичного роману українською мовою “Чорна рада”. Про нього можна говорити як про поета і прозаїка, історика й етнографа, перекладача й мовознавця, публіциста й культурно-освітнього діяча Він проявив величезну творчу енергію, фантастичну одержимість у подвижницькій діяльності над розбудовою української культури та літератури, багато зробив для пробудження національно-патріотичної самосвідомості українців.

      До уваги читачів в бібліотеці була організована книжкова виставка  «Багатогранний письменницький скарб Пантелеймона Куліша» на якій було представлено збірники творів Пантелеймона Куліша, література про його життєвий та творчий шлях, фото письменника. Творча спадщина П. Куліша велика і багатогранна.

Відповідальна Подолецька Г.І.

Поділіться цим записом в:
Top