«Обереги, що не губляться в віках»

“Якщо позабудеш стежину до хати,
Яку дитинчам навпростець протоптав,
І матір, і рід свій, і слово крилате,
То значить, чужинцем бездушним ти став.»
(Р. Братунь)Кожна людина і кожний народ мають свої святині. Для кожної сім’ї важливий зв’язок поколінь. Для кожного з нас носіями духовності є наші батьки, і берегиня родинного вогника – мати.

Дідусі і бабусі – це жива мудрість, неписана історія нашого роду. Досвід, отриманий від них у спадок, залишається золотим набутком на усе життя. Мало хто знає, що в давнину було за обов’язок знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна. Триматися свого роду, оберігати сімейні реліквії, традиції, передавати їх у спадок наступним поколінням  – було обов’язком. Особливою силою наділялися речі, які переходили від покоління до покоління.


15 травня 2018 р. в бібліотеці -філії №1 (вул. Вовчинецька, 206)  Департаменту культури Івано – Франківської  міської ради організована виставка творчих робіт «Обереги, що не губляться в віках», присвячена Міжнародному дню сім’ї. На виставці представлена література про звичаї, традиції української родини, про її обереги. Берегиня, обереги — це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам’ять, історію, культуру. Потрібно, щоб кожна родина України дотримувалась українських народних традицій, та мала  гарні обереги.


На виставці представлені обереги працівників нашої бібліотеки. Тут і вишивані рушники, скатертини, серветки, ікони, картини… Бібліотекар наголосила, що у Міжнародний день сім’ї, не випадково ми з вами повертаємось до глибокої минувшини народу, яка розкриває нам усю красу, неповторність звичаїв і традицій, пов’язаних з родиною.
Виставка буде діяти до 21 травня 2018 р. Запрошуємо всіх бажаючих переглянути її.

Поділіться цим записом в:
Top