“Наркоманія – дорога в прірву”

26 червня — Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом

     Наркоманія – одне з найстрашніших явищ нашої сучасності. Плата за подібні експерименти над власним життям надзвичайно велика, а результати часом непередбачувані. Навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від наркотичної залежності. У всьому світі люди, в чиї безпосередні турботи входить здоров’я нації, об’єднують всі зусилля, щоб ще раз нагадати людству, яким страшним недугом є наркоманія. Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків. В цей день проводиться величезна кількість різних просвітницьких заходів та акцій, спрямованих на інформування населення, насамперед молоді, про шкідливість та наслідки вживання наркотиків та пропаганду здорового способу життя. Не стоять осторонь цієї проблеми і бібліотеки.

    26 червня 2018 р. протягом дня в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся ярмарок газетних і журнальних статей “Наркоманія – дорога в прірву”. Також увазі користувачів читального залу ЦБ була презентована бібліотечна виставка “Наркоманія – залежність, що нівечить життя”.

   Провідний бібліотекар читального залу Надія Каретнікова в перегляді газетних та журнальних статей наголосила, що дуже важливо довести до відома батьків, щоб вони були озброєні знаннями, які дозволяють контролювати поведінку дитини, зміни в її психологічному стані. Це насамперед інформація про наркотики, особливості їх продажу і вживання, а також діагностичні тести, які можна придбати в аптеках міста.

     “Боротьбу з розповсюдженням наркотиків і їхнім обігом розпочали ще 100 років тому, але і до сьогодні ця проблема не знайшла вирішення. Цей день відзначають з 1987 року. Тоді 26 червня Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування свята. Останнім часом багато фахівців приходять до висновку, що звичний спосіб боротьби з наркоманією, коли головна увага приділяється поліцейським заходам, – неефективний. У багатьох розвинених країнах, де в боротьбу з наркобізнесом вкладаються величезні кошти, вживання наркотиків стабільно росте. Єдиний спосіб протистояти наркоманії – сильна і гнучка система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики”, – зауважила вона на початку свого виступу.

     Висвітлена проблема справді зацікавила присутніх і вони взяли активну участь в обговоренні статей:

Боєчко Ю. Наркоманії – ні! / Ю. Боєчко  // Нова зоря. – 2018. – 21 червня (число 24). – С. 6.

Батченко Т. Наркоманія – залежність, що нівечить життя / Т. Батченко // Психолог. – 2017. – № 3-4. – С. 9-13.

Данилко Л. Обери безпечний шлях. Просвітницько-профілактичне заняття з елементами тренінгу / Л. Данилко // Психолог. – 2018. – № 9-10. – С. 22-27.

Зроби вибір на користь здоров’я. Тренінгове заняття // Позакласний час. – 2018. – № 1. – С. 10-12.

Івашко О. Чи можна жити без наркозалежності? / О. Івашко // Урядовий кур’єр. – 2017. – 5 липня (№ 122). – С. 5. та інші.

Відповідальна за проведення заходу провідний бібліотекар    читального залу Надія Каретнікова.

Поділіться цим записом в:
Top