«Лавочки-читалочки»

21 червня в центральній бібліотеці для дітей (вул. С. Бандери, 8)Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбувся читацький марафон «Лавочки-читалочки» у рамках проекту “Літо +”. Всі охочі зібралися у приміщенні бібліотеки. Для читачів була підготовлена викладка книг за інтересами. Кожен учасник мав обрати для себе дистанцію для читацького марафону.

Їх було чотири.

  • «Казкова» для дітей молодшого шкільного віку. Читачам цієї дистанції пропонувалися казки та розмальовки улюблених казкових героїв.
  • «Природнича» – енциклопедії рослин, тварин для необмеженої вікової категорії.
  • «Короткі історії для душі» – невеличкі оповідання притчі Б.Кавано, Б.Ферреро, Б.Троянського для читачів 12+.
  • «Про них варто знати» про видатних людей для широкого кола читачів.

Читачі об’єдналися у команди за інтересами і вирушили у сквер. Кожна група мала виконати наступні завдання. По –перше, створити словесну візитку команди. Вона мала бути лаконічною та виражати тему читацького марафону. По-друге, підготувати «Вікторину для суперників» – одне запитання та три відповіді на нього, одне з яких є вірним. По-третє, прочитати маленьку, але корисну, цікаву інформацію.

Наступним етапом марафону було читання у сквері. На лавочках у прохолоді розложистих дерев діти читали книжки. І це було так красиво – діти на природі і книга!

За 40 хвилин учасники марафону повернулися до бібліотеки. Тепер вже на них чекала бібліокав’ярня: чай та тістечка. За чаюванням діти гралися у гру «Печа-куча». Японською це означає балаканина. За книгою вони провели 30 – 40 хвилин, дізналися щось нове, цікаве, корисне. І всі дуже хотіли поділитися своїми знаннями з присутніми. Кожна команда представила свій девіз, запитання для учасників марафону. Поділилася інформацією про прочитане. Гра «Печа-куча» за чаєм дала шанс усім присутнім отримати велику кількість різнобічної інформації, познайомитися з однолітками, зануритися в атмосферу літнього відпочинку.

Було цікаво. Читачі різного віку знаходили спільну мову, поділилися своїми враженнями та планами.

Далі буде. Адже програма «Літо+» у розпалі! Слідкуйте за анонсами.

Відповідальна за підготовку та проведення заходу бібліотекр Томілова Лілія

Поділіться цим записом в:
Top