“Барвінкове розмаїття, мови рідної суцвіття”

                                                                                               “Як прислів’я чудове,

                                                                              йде від роду до роду,

                                                                              що народ – зодчий мови,

                                                                              мова – зодчий народу.”

                                                                                  (Д. Білоус)

  9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця та відзначає День української писемності та мови.

06.11.2019 р. з нагоди  свята у бібліотеці-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова 4 в) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася мовна мандрівка “Барвінкове розмаїття, мови рідної суцвіття”.

Учні, які відвідали в цей день бібліотеку, почерпнули багато цікавих фактів про рідну українську мову. Завідувачка бібліотеки розповіла дітям про перші етапи зародження української писемності, присутні на заході також  дізналися, що наше українське слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. А ще учні почули, що нашу рідну мову забороняли, душили,  карали, а вона, мов неопалима купина, виринала з попелу та знову відроджувалася.

На заході також лунало поетичне слово та народна мудрість про українську мову, діти відгадували загадки та розв’язували мовні кросворди, переглядали презентацію “Мандрівка в країну писемності” та знайомилися з книгами, представленими на тематичній поличці “Нехай те слово золоте печалиться, сміється і цвіте”.

  Українська мова, мов кринична вода, яку черпаємо, а її немає ні кінця, ні краю. Будемо, діти, й надалі пізнавати та насолоджуватися її глибинними джерелами.

 Відповідальна за захід Бабій О.С.

  

               

 

Поділіться цим записом в:
Top